Araştırmacılar

Araştırmacı
Buse Eren

Buse Eren lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi (2014-2018) ve tam burslu olarak eğitim aldığı Medipol Üniversitesi'nde (2015-2019) eş zamanlı bir şekilde ve her ikisinde de onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi'nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ve İşletme lisans bölümlerine ek olarak İktisat yandal programını da tamamlamıştır. Ayırca Eren, Medipol Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünü tam burslu olarak kazanmasının yanı sıra lisans eğitim hayatı boyunca üstün başarı bursuna da laik görülmüştür.

2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika yüksek lisans programına başlamış ve ''Down Sendromlu Çocuğa Sahip Ailelerin Gelecek Planlamaları ve Sosyal Politika Beklentileri'' başlıklı tez çalışmasını başarıyla tamamlamış ve yüksek lisans derecesini almıştır. Sosyal Politika Forumu'nda araştımacı olarak akademik çalışmalarını sürdüren Buse Eren'in ilgi duyduğu araştırma alanları arasında engellilik meselesi, sağlık politikaları, istihdam ilişkileri, afet politikaları, bakım ilişkileri ve politikaları konuları yer almaktadır.

SPF Bağlantılı Araştırmacı
Dr. Öğr. Üy. Osman Savaşkan

Osman Savaşkan, lisans derecesini 2005’te Marmara Üniversitesi siyaset Bilimi ve Uluslar Arası İlişkiler (ing.) Bölümü’nden, yüksek lisans derecesini 2007’de Boğaziçi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nden almıştır. Savaşkan, yine aynı enstitüden doktora derecesini 2015’te "State Rescaling and Dynamics of Government-business Relaitions in Tow Turkish Cities,”  başlıklı tezi ile almıştır. Doktora sürecinde bir yıl boyunca Kennedy School of Government at Harvard Universitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Şu an Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmaktadır. İlgilendiği konular, politik iktisat, devlet-iş adamı ilişkileri, devletlerin dönüşümü ve yerel yönetimler, gelişmekte olan ülkelerde kentleşme süreçleridir. New Perspectives on Turkey, Toplum ve Bilim gibi dergilerde yayımlanmış makaleleri olan Osman Savaşkan’ın, Prof. Dr. Ayşe Buğraile birlikte kaleme aldıkları New Capitlaism in Turkey: The Relationship between Politics, Religion and Business adlı kitabı 2014 yılında Edward Elgar tarafından yayımlanmıştır. Kitabın Türkçe çevirisi, Türkiye’de Yeni Kapitalizm: Siyaset, Din ve İş Dünyası adıyla İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

SPF Bağlantılı Araştırmacı
Arşivi

Nihal Kayalı

University of California Los Angeles (UCLA)

2020-2021

Elifcan Çelebi

Max Planck Institute for the Study of Societies (MPIfG) 

2018-2019

Ayşe Alnıaçık

University of Pittsburgh 

2017-2018

Yasemin Taşkın Alp

UC San Diego

2017-2018

A. Elizabeth DeLuca

University of California 

2016-2017